Słownik

Stopy procentowe

Stopa procentowa to koszt kapitału, która przysługuje posiadaczowi tego kapitału, z tytułu udostępnienie go innemu podmiotowi na określony czas. Innymi słowy jest to cena za pożyczenie pieniędzy. Stanowi ustalony procent pożyczanej sumy, który naliczany jest w skali roku. Continue reading “Stopy procentowe” »
Czytaj dalej

Indywidualne Konta Mieszkaniowe

Wszystko wskazuje na to, że ustawa o Indywidualnych Kontach Mieszkaniowych zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Co ważne, przy IKM ma nie obowiązywać tzw. podatek Belki. Indywidualne Konta Mieszkaniowe to jeden z trzech filarów rządowego programu „Mieszkanie Plus”, o którym mówi się już do kilku miesięcy. IKM ma zastąpić trwający do końca 2018 roku…
Czytaj dalej

Budownictwo społeczne

Budownictwo społeczne jest jedną z form budownictwa mieszkaniowego, prowadzonego przez towarzystwa budownictwa społecznego, spółdzielnie mieszkaniowe, a wkrótce również spółki gminne. Continue reading “Budownictwo społeczne” »
Czytaj dalej

Konsolidacja kredytów

Konsolidacja kredytów polega na połączeniu dwóch lub więcej zaciągniętych wcześniej pożyczek w jednej produkt bankowy. Następuje przy tym ujednolicenie stóp procentowych wszystkich kredytów oraz warunki ich spłaty, często przy tym wydłużony zostaje okres spłaty a rata kredytu konsolidacyjnego zmniejszona w stosunku do sumy rat wszystkich kredytów, które były do tej pory spłacane. Celem uzyskania kredytu…
Czytaj dalej

Depozyt notarialny – definicja

Depozyt notarialny jest jedną z form zabezpieczenia ceny przy zakupie nieruchomości. Polega na złożeniu przez kupującego w depozycie notarialnych, na specjalnie do tego celu przeznaczony rachunek bankowy, określonej sumy pieniędzy, stanowiącej całość lub część ceny sprzedaży. Continue reading “Depozyt notarialny – definicja” »
Czytaj dalej

Styl industrialny

Aby oferta pośrednika nieruchomości była atrakcyjna, musi zawierać różnorodne propozycje oraz takie, które wpisują się w najnowsze trendy w budownictwie i wykańczaniu wnętrz. Należą do nich nieruchomości zaprojektowane w stylu industrialnym, które coraz częściej pojawiają się w deweloperskich inwestycjach, szczególnie w dużych miastach. Continue reading “Styl industrialny” »
Czytaj dalej

Dom pasywny

Dom pasywny to budynek powstały w sposób, który czyni go energooszczędnym. Technologia ta jest popularna i od lata stosowana w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, gdzie rządy wspierają takie przedsięwzięcia udzielając pomocy finansowej na budowę. W Polsce jest stosunkowo nowa, jednak dzięki swoim atutom jej popularność rośnie bardzo szybko. Continue reading “Dom pasywny” »
Czytaj dalej