Programy wspierające mieszkaniówkę

Są już zasady wakacji kredytowych 2024

Premier Donald Tusk już kilka tygodni temu zapowiedział, że kredytobiorcy w 2024 roku będą mogli skorzystać z rządowych wakacji kredytowych, ale na innych zasadach niż w roku poprzednim. Pomoc kierowana miała być do osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Wiemy już, że Senat nie zgłosił poprawek, więc ustawa czeka na podpis prezydenta. Co już…
Czytaj dalej

Prezes PFR Nieruchomości o końcu opcji wykupu mieszkań

Prezes PFR Nieruchomości Wojciech Caruk zapowiedział koniec możliwości wykupu mieszkań wybudowanych przez spółkę. Fundusz Mieszkań dla Rozwoju będzie nadal rozwijany, ale w nowych projektach nie będzie już można wykupić wynajmowanego mieszkania. Możliwość tę zastąpi najem instytucjonalny. Continue reading “Prezes PFR Nieruchomości o końcu opcji wykupu mieszkań” »
Czytaj dalej

Będzie rządowy program tanich mieszkań dla potrzebujących?

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapowiedziała, że jeszcze w tym roku Rząd chce rozpocząć pilotażowy program udostępniania tanich mieszkań osobom potrzebującym. Lokale miałyby zająć osoby, których obecnie nie stać na wynajem, a tym bardziej zakup własnego mieszkania. Programem miałyby być objęci samotni rodzice, osoby niepełnosprawne lub uchodźcy z Ukrainy. Planowane działanie jest trudne pod względem legislacyjnym,…
Czytaj dalej

Będą remonty bloków z wielkiej płyty z rządowych środków?

Bloki z wielkiej płyty otrzymają 7 mld rządowego wsparcia. Dopłaty mają zwiększyć bezpieczeństwo budynków, ale także poprawić ich stan techniczny. Z państwowych środków przeprowadzona będzie również termomodernizacja. Continue reading “Będą remonty bloków z wielkiej płyty z rządowych środków?” »
Czytaj dalej

Program dopłat do wynajmu mieszkania

  Program Mieszkanie Plus okazał się niemożliwy do realizacji w pierwotnie zakładanym kształcie. Okazuje się bowiem, że deweloperzy nie są zainteresowani budową tanich mieszkań dla rządu, w związku z tym czynsze w ramach programu nie będą znacznie odbiegały od stawek rynkowych. To powoduje, że nie wszyscy adresaci programu będą mogli sobie na taki najem pozwolić.…
Czytaj dalej

Nowy program – “Mieszkanie na start”

  „Mieszkanie na Start” to nowy program dopłat do czynszów, będący modyfikacją owianego niezbyt dobrą sławą programu „Mieszkanie Plus”. Continue reading “Nowy program – “Mieszkanie na start”” »
Czytaj dalej

Jak rząd chce ratować program Mieszkanie Plus?

Realizacja programu Mieszkanie Plus, który miał być ratunkiem na problemy mieszkaniowa Polaków, napotkała na poważne przeszkody. Okazuje się bowiem, że budowanie nieruchomości w cenie obiecywanej przez rząd jest niemożliwe. Continue reading “Jak rząd chce ratować program Mieszkanie Plus?” »
Czytaj dalej

Mieszkanie dla Młodych – stan aktualny

Rządowy program MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych polega na jednorazowej, bezzwrotnej dopłacie do zakupu swojego pierwszego mieszkania lub domu. Po spełnieniu formalnych wymogów można ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego do banku kredytującego. Continue reading “Mieszkanie dla Młodych – stan aktualny” »
Czytaj dalej

Mieszkanie 500 Plus

Mieszkanie 500+ jest kolejnym z rządowych programów z plusem w nazwie, o którym mówi się, że ma poprawić sytuację mieszkaniową Polaków. Czynsz najmu mieszkań objętych programem ma bowiem wynosić 10 – 20 zł za metr kwadratowy. Jak mówiła Premier Beata Szydło jest on dedykowany osobom, które chcą założyć rodziny, a nie stać ich na kupno…
Czytaj dalej

Fundusz Mieszkań na Wynajem

Fundusz Mieszkań na Wynajem to projekt powstały z inicjatywy rządu i Banku Gospodarstwa Krajowego. W największych polskich aglomeracjach powstają w jej ramach nowe inwestycje mieszkaniowe, które są wynajmowane na korzystniejszych od rynkowych warunkach. Continue reading “Fundusz Mieszkań na Wynajem” »
Czytaj dalej