W czym ci pomoże dobry agent nieruchomości?

Sprzedaj nieruchomość

Polska należy do krajów, gdzie około 30% ofert sprzedaży i kupna przeprowadzane jest poprzez agentów nieruchomości - tak mówią badania Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN). Każdego roku realizowanych jest kilkaset tysięcy takich transakcji. W Polsce jest około 5 tysięcy pośredników zarejestrowanych w PFRN, jednak czynnych jest dwa razy więcej. Jak w związku z tak sporą grupą agentów nieruchomości dokonać wyboru tego odpowiedniego i co należy wtedy uwzględnić? Więcej w poniższym tekście.

Dobry pośrednik - szybkość, wygoda i bezpieczeństwo

Właściwy agent nieruchomości powinien nie tylko obsługiwać klienta, lecz także udzielać profesjonalnej pomocy. Praca pośrednika wymaga skupienia na wielu zadaniach jednocześnie, pracy pod presją stale rosnących wymagań konsumentów, a także stałym pogłębianiu wiedzy. Istnieją aplikacje, które pomagają agentom nieruchomości w organizowaniu swojego czasu, czy selekcjonowaniu nieruchomości. Dlatego tak ważny jest wybór dobrego pośrednika, który zadba o zadowolenie swojego klienta dzięki swojemu sprawnemu działaniu, porządnemu zorganizowaniu i obeznaniu na rynku mieszkaniowym.

Inwestycje w nieruchomości cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Polacy coraz częściej inwestują w nieruchomości i pomimo konieczności poświęcenia dużej ilości czasu i sporych nakładów finansowych, sporo ludzi dokonuje zakupu nieruchomości, które są dedykowane na wynajem. Wiele z tych osób samodzielnie chce spróbować działać na tym rynku, jednakże znaczna ich część kieruje się z prośbą do fachowców, także do agentów nieruchomości. Co zachęca do tego rodzaju inwestycji? Magnesem jest utrzymująca się dobra koniunktura na rynku mieszkaniowym. Z danych statystycznych wynika, że w Polsce rozpoczyna się bessa mieszkaniowa i co więcej, hossa na rynku nieruchomości wciąż trwa. Warto zadbać o klienta inwestycyjnego, ponieważ jest on odmiennym klientem niż osoba, która szuka idealnego mieszkania dla siebie. Inwestor patrzy na inne kryteria, takie jak rentowność nieruchomości czy zwrot z inwestycji. Pośrednik nieruchomości powinien umieć jak najlepiej udzielić odpowiedzi na te i inne pytania, gdyż dobro klienta jest najważniejsze.

Efektywnie i sprawnie z pomocą agenta nieruchomości

Każdy profesjonalny pośrednik potrafi określić atrakcyjność danej nieruchomości, ale co wtedy, gdy klient zada bardzo skonkretyzowane pytanie, na przykład jaki byłby przychód miesięczny, razem z podatkami, opłatami i okresem pustostanów? Odpowiedzieć na te i inne bardziej skomplikowane pytania pomagają zautomatyzowane, internetowe narzędzia. Takie aplikacje współpracują ze znaczną częścią portali ogłoszeniowych i pozwalają uzyskać raporty na temat konkretnego mieszkania. Agent nieruchomości może w sposób przejrzysty przedstawić je klientowi, w formie z logiem danego biura nieruchomości i danymi pośrednika. Taki sposób przedstawienia oferty zadowoli najbardziej wymagającego inwestora. Automatyzacja procesów umożliwia efektywniejsze działanie pośrednika na rzecz klienta, który nie musi sam płacić za dostęp do zaawansowanych narzędzi, ponieważ każdy dobry pośrednik je ma i używa w celu udzielenia pomocy inwestorowi.

2 Responses

  1. mat
    bardzo ciekawy i rzeczowy artykuł
    • Pomocy mam mieszkanie w centrum Koszalina Szukam dobrego pośrednika. Ktôry wynegocjuje cenę wyżej.

Dodaj komentarz