Wysokościowiec Praga 17

Wymarzony dom

W lipcu 2016 roku rozpoczęła się budowa nietypowego budynku mieszkalnego w popularnej dzielnicy Warszawy. Cały projekt, który obejmuje kilkanaście kondygnacji ma być gotowy w połowie 2018 roku. Praga 17, bo taką nazwę otrzymał wieżowiec, rozpoczął już sprzedaż pierwszych mieszkań. Średnia cena za metr kwadratowy waha się na poziomie 7500 zł.

Warszawska Praga-Południe cieszy się popularnością mieszkańców, dlatego inwestorzy chętnie realizują tu swoje projekty. Kolejny z nich tworzy się przy ul. Malądzkiej 29 na granicy z Grochowem. Na bardzo oryginalną koncepcję architektoniczną zdecydował się deweloper Profit Development, który w kaskadowym budynku chce przygotować 181 nowoczesnych mieszkań o różnej wielkości. Funkcjonalne kawalerki i przestronne czteropokojowe nieruchomości mają liczyć od 26 do 74 mkw, co pozwoli każdemu zainteresowanemu znaleźć odpowiedni lokal dla siebie. A za sprawą wysokiej jakości materiałów budowlanych wszystkie pomieszczenia ma cechować duża trwałość. Zewnątrz budynek również będzie zaskakiwać, szczególnie niestandardową strukturą i wielopoziomowością. Jasna elewacja przełamana ciemnymi elementami sprawia, że budowlana bryła wydaje się nie mieć krawędzi. Całość dopełnia dużo szkła oraz zielona architektura, co powoduje wrażenie lekkości i przestrzenności.

Do dyspozycji mieszkańców będą ogródki i tarasy, a także duże balkony i loggie. W celu zapewnienia jak największej dawki promieni słonecznych mieszkania wyposażono w panoramiczne okna, nawet w pomieszczeniach kuchennych. Lokatorzy korzystać będą mogli z podziemnej hali garażowej oraz komórek lokatorskich. Cały budynek dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych – zapewniono podjazdy oraz szerokie windy. Autorami projektu Pragi 17 są architekci z pracowni GiS Architekci z Warszawy. Mieszkania można kupić już od 250 tys. zł. Najdroższe kosztuje niewiele ponad pół miliona złotych.

Wysokościowiec Praga 17 zdobić będzie tereny na Pradze Południe. Liczący aż 56 metry wysokości budynek, liczyć będzie od 9 do aż 18 pięter, dzięki czemu zapewniać będzie piękne widoki. Bliskość ważnych szlaków komunikacyjnych oraz przystanków autobusowych zapewni łatwy dojazd do centrum miasta w około 20 minut. A otoczenie zieleni, placów zbaw, ścieżek rowerowych, a także przygotowanego dla lokatorów Praga 17 specjalnie oświetlonego zielonego patio gwarantować będzie mnóstwo przyjemności ze spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy nowego ciekawego budynku mieszkalnego nie będą też mieli kłopotów z dostępnością do szkół, sklepów czy punktów medycznych. Niedaleko są też galerie handlowe oraz siedziby banków. Cała niezbędna infrastruktura miejska znajduje się w odległości kilkuset metrów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz