Soft Lofty u Scheiblera – nowoczesne mieszkania w Łodzi

Wymarzony dom

W rozwijającej się Łodzi powstał interesujący kompleks 44 apartamentów jedno i dwukondygnacyjnych, zlokalizowany w historycznej dzielnicy miasta Księży Młyn. Mimo, iż mieszkania powstały w nowych budynkach, to ich architektura nawiązuje do starej zabudowy tych okolic. Jest to inwestycja, która ze względu na swój industrialny charakter stanowi atrakcyjną ofertę dla potencjalnych nabywców. Wpisuje się bowiem w aktualne trendy w architekturze i wykańczaniu wnętrz, szanując przy tym historię regionu.

Bliskość centrum miasta pozwala korzystać z dogodności związanych z mieszkaniem w takiej lokalizacji, jednak samo położenie budynku zapewnia spokój, komfort i izolację od miejskiego zgiełku. Inwestor zadbał o bezpieczeństwo – osiedle jest zamknięte by nie miały na niego wstępu osoby postronne. Przestrzeń wewnątrz ogrodzenia została zaprojektowana tak, by stworzyć dogodne warunki relaksu i odpoczynku, nie zapominając przy tym o najmłodszych mieszkańcach. Są tu alejki spacerowe i staw, nad którym można spędzić wiosenne popołudnie.

Osiedle wyposażone jest w bogate zaplecze komercyjne, dzięki czemu jest samowystarczalną enklawą w miejskim gąszczu. Znajdziemy tu kawiarnie, restauracje, sklepy, gabinety lekarskie, przedszkole, a nawet hotel, czyli wszystko co niezbędne do życia bez konieczności przemierzania dużych odległości, stania w korkach i ciągłego pośpiechu. Obok kompleksu zlokalizowany jest Park Źródliska, a w nim staw w otoczeniu zieleni oraz palmiarnia.

Projekt nawiązuje mocno do przemysłowych tradycji miasta, a tym samym doskonale wpisuje się jego krajobraz. Jest przy tym wykonany w bardzo modnym w ostatnim czasie stylu industrialnym, polegający na tworzeniu otwartych przestrzeni, dużych okien i przeszklonych ścian. Elementy te mają przypominać opuszczone fabryki, które dały początek temu nurtowi.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz