Modne wykończenie – otwarta przestrzeń, szkło, beton i stal

W budownictwie i architekturze, jak w każdej branży, panują różne mody. Nieruchomości wykończone z ich uwzględnieniem są dużo popularniejsze, toteż warto takie trendy śledzić, by móc zaproponować klientom jak najatrakcyjniejszą ofertę.

W modzie jest zdrowie, a co za tym idzie – ekologia. Dążymy do tego by nasz byt oddziaływał na przyrodę w możliwie najmniejszym stopniu. Dlatego też w wykańczaniu wnętrz popularne stały się materiały naturalne, które stosuje się we wszystkich pomieszczeniach, a nawet na elewacjach zewnętrznych. Jest to przede wszystkim drewno, które im bardziej egzotyczne tym lepiej. Ciekawa kolorystyka i struktura nadaje wnętrzom przytulności i ciepła, jakich oczekuje się po nieruchomościach mieszkalnych.

Jest ono szczególnie pożądane w domach i mieszkaniach, które ozdabia się i wykańcza betonem. Chociaż może właściwie po prostu wykończenia się w tym przypadku po prostu nie robi, pozostawiając gołe, nieosłonięte tynkiem ściany, albo pokryte tworzywem nadającym im fabrycznego charakteru.

Cenne są przestrzenie otwarte, coraz więcej osób znudzonych jest strukturą klasycznego M3 z oddzielnymi pokojami i kuchnią. Im mniej ścian tym lepiej. W mieszkaniach pozostawia się otwarte pomieszczenia, oddzielając je wyłącznie podłogową posadzką. Najlepiej jeśli idzie to w połączeniu z wielkimi oknami, tworzącymi dużą i jasną przestrzeń.

Poszczególne elementy wykończeniowe to połączenie szkła i stali. Tego pierwszego używa się często do odgrodzenia jakiegoś pomieszczenia, drugiego w ramach okiennych, balustradach, blatach, półkach itp.

Wielu deweloperów właśnie w tym stylu projektuje swoje nowe inwestycje, jednakże tzw. lofty traktowane są jak nieruchomości z wyższej półki, szczególnie jeśli znajdują się w prestiżowej lokalizacji, co mocno odbija się na ich cenie. Ale przy odrobinie fantazji nawet pozornie zwykłe mieszkanie w bloku można przebudować tak, aby wpisywało się w cechy charakterystyczne dla industrialu. Stąd tak ważna jest współpraca ze specjalistami innych dziedzin, którzy pomogą ocenić, czy dana nieruchomość nadaje się do tego celu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz