Garnizon Gdańsk – lofty, apartamenty, usługi i kultura w jednym miejscu

Wymarzony dom

Na styku ulic Chrzanowskiego, Słowackiego, Szymanowskiego i Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku powstaje wyjątkowa dzielnica. Miejsce, które jest innowacyjnym spojrzeniem na organizowanie życia w mieście. Tworzy je kompleks budynków o przeznaczeniu mieszkalnym, komercyjnym, w tym restauracje, puby i kawiarnie, punkty wydarzeń kulturalnych, a nawet browar.

W Garnizonie przyszłość płynnie łączy się z przeszłością poprzez symbiozę odrestaurowanych budynków z nowymi, wizjonerskimi apartamentowcami. Z wielkich, przeszklonych okien loftów można obserwować zabytkowe neorenesansowe perełki architektury. Z dbałością o każdy detal stworzono tu enklawę, która łączy funkcjonalność, estetykę, historię i nowoczesność, życie i pracę.

Projekt jest z pewnością niebanalnym, śmiałym i odważnym spojrzeniem na wizję nowoczesnego miasta, które nie zapomina o swoich korzeniach. Wymarzona lokalizacja niemal w centrum, zapewnia mimo to spokój i izolację od zgiełku i hałasu tętniącej życiem metropolii.

Garnizon Kultury to strefa, w której odbywają się liczne, rozmaite wydarzenia, znakomite koncerty, warsztaty, festiwale tematyczne w robiącym duże wrażenie Starym Maneżu, a wszystko to w towarzystwie warzonego na miejscy piwa. Budynek ten i jego okolica robią niezwykłe wrażenie, jest to bowiem przykład nowoczesnej, niebanalnej architektury, która czerpie inspiracje z historii wykańczania wnętrz i budownictwa.

W Garnizonie znajduje się również kilka wartych uwagi lokali gastronomicznych oraz punkty usługowe, co w połączeniu z bliskością dużej galerii handlowej, czyni go dzielnicą, w której umieszczono wszystko co niezbędne do życia.

W ofercie dewelopera znajdują się nietuzinkowe przestrzenie - apartamenty i lofty, dostępne w już powstałych budynkach, a także w ramach projektów, które zostaną dopiero oddane do użytku.

Być może ta inwestycja jest zapowiedzią przyszłego wyglądu miast, w których tworzyć się będą samowystarczalne ośrodki, pozwalające na wygodne funkcjonowanie. Wszystko będzie w zasięgu pieszym – dom, praca, przedszkole, kawiarnie, restauracje, puby, kluby – i dostępne bez stania w korkach, dojeżdżania taksówkami i wiecznego pośpiechu, przy jednoczesnym budowaniu więzi w ramach lokalnych, sąsiedzkich społeczności.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz